PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685183}

Wielka Szóstka

Big Hero 6
7,7 164 203
oceny
7,7 10 1 164203
6,8 23
oceny krytyków
Wielka Szóstka
powrót do forum filmu Wielka Szóstka

Oscar dla tego filmu to jakiś mało śmieszny żart. W tym roku Akademia skompromitowała się bardziej niż w 2012, nagradzając Meridę.

ocenił(a) film na 8
Blaxi

Merida nie miała wtedy konkurencji. Teraz faktycznie kibicowałem smokom.

Przemek_92_

Ralph Demolka nie jest arcydziełem, ale Merida mu do pięt nie dorasta.

ocenił(a) film na 5
Blaxi

Merida w odróżnieniu do Ralpha była postępowa, Akademia lubi takie rzeczy. ;)

Blaxi

Co ty gadasz merida jest swietna

ocenił(a) film na 8
Blaxi

Jak najbardziej się zgadzam. "Wielka Szóstka" fajna, ciekawy pomysł, fragment prezentacji mikrobotów imponujący, ciekawie zrealizowany, ale porównywać do "JWS2" nie można, Smoki o niebo lepsze, głębokie i z przesłaniem, do tego wycisnęły ze mnie kilka łez. Nie rozumiem decyzji o przyznaniu statuetki bohaterom. Kompletnie.

ocenił(a) film na 9
Slash_Izzy

Pierwsza część smoka rzeczywiście mogłaby spokojnie wygrać tegorocznego Oscara, ale... nie druga.
Druga część HTYD była delikatnie mówiąc dużo gorsza od swojej poprzedniczki. Z mojej perspektywy wydawała się nieco bardziej naiwna, sztuczna. Pojawianie się nowej bohaterki i jej udział w akcji to totalne nieporozumienie.
Natomiast BigHero6 również miało swoje gorsze momenty i nie mogę powiedzieć, że jestem w 100% zadowolona z tej produkcji. W dalszym ciągu jednak pozostaje lepsza od HTYD2. Przy BigHero6 wychodząc z kina nie miałam poczucia, że zostałam "oszukana". Było tak jak być powinno, bez zbędnego wymuszania smutnych scen i ukrytych przesłań. Ponadto, świetna motywacja dla młodych do nauki i rozwijania swoich umiejętności. Dla mnie, zasłużony Oscar.

Neliel3

"Jak wytresować smoka 2" było słabsze nawet niż te odcinki specjalne czy jak to nazwać, które pojawiły się po jedynce. "Big Hero 6" ma ciekawsze pomysły, trochę naiwną, ale momentami poruszającą fabułę i było czymś świeżym. "Jak wytresować smoka 2" nie wprowadzało nic nowego ani ciekawego. Jeśli chodzi o "Meridę" to dużo traci po tłumaczeniu. Oryginał jest niesamowicie nasycony kulturą szkocką i moim zdaniem to jest największa wartość "Meridy", co niestety w tłumaczeniu zgubiono. Plus księżniczka, która sama się ratuje, a jej jedynym celem nie jest znalezienie męża też było rewolucyjne w świecie Disneya.

ocenił(a) film na 8
Neliel3

PODPISUJĘ SIĘ POD TYM RĘKAMI I NOGAMI!
Pierwsza osoba, która ujęła w sposób moje myśli po tych dwóch filmach, dziękuję, że ktoś to ładnie opisał.

ocenił(a) film na 6
Blaxi

Ochłap

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones